Собите во Хотел Капиштец

Нашите соби се дизајнирани и опремени така да ви овозможат максимална удобност и функционалност. Сите соби се во топли тонови и комплетирани со сите погодности и удобности за вашиот индивидуален одмор

Еднокреветни Соби

Нашите еднокреветни соби се сите светли, свежи и во модерен стил. Собите се 20 до 26m2 и имаат туш, тоалет,LCD телевизор, кабловска телевизија, брз без-жичен интернет и работна маса со стол. За спиење има кревет од 90x200cm или брачен кревет послан со удобна иквалитетна постелнина.

Детали   Резервација

Двокреветни Соби

Ако патувате сам и ја преферирате удобноста на голем брачен кревет или ако сте со лицето кое го сакате, ќе се чувствувате како дома кога престојувате во нашите двокреветни соби со удобни кревети. Слични на нашите стандардни двокреветни соби со два кревета но повеќе пространи и поудобни.

Детали   Резервација

Трокреветни Соби

Нашите трокреветни соби се опремени со еден двоен и единечен кревет, и сè е тука за да ви ги задоволи сите ваши потреби: Слободен WiFi пристап, погодности за правење топли пијалаци (чај или кафе), LCD телевизор со меѓународни канали, минибар и бања.

Детали   Резервација